“Skazany na śmierć” sezon 1… czyli co oglądać w wakacje #odgrzewanekotlety

Gdy sezon ogórkowy w pełni…

Z racji sesji egzaminacyjnej i zbliżającego się sezonu ogórkowego w dziedzinie seriali za namową znajomej usiadłem do Skazanego na śmierć. Długo nie trzeba było nakłaniać mnie do oglądania, przyciągała sama fabuła, jak i znajome twarze (Wentworth Miller i Dominic Purcell grają w docenianym Flash’u i przekombinowanym według mnie DC’s Legends of Tomorrow). W ostatnim czasie udało mi się skończyć pierwszy sezon, nadrabiając brak czasu mniejszą ilością snu. I chociaż chodziłem na następny dzień półprzytomny to decyzji wcale nie żałuję.

 

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

 

Głównym bohaterem serialu jest inżynier architekt, Micheal Scofield. Jego brat, Lincoln Burrows został skazany na karę śmierci i oczekuję na wykonanie wyroku w więzieniu Fox River. Scofield jest przekonany o niewinności Lincolna, jednak nie potrafiąc w żaden sposó jej udowodnić, postanawia uwolnić brata. Opracowuje więc on plan jak przeniknąć do więzienia by tego dokonać. Pomóc ma mu w tym nietypowy dla uciekierów „gadżet” – ogromny skomplikowany tatuaż przedstawiający plan więzienia. Jedyną drogą prowadzącą do więzienia jest popełnienie przestępstwa, Scofield więc napada na bank i w taki sposób trafia za kratki.

Na wolności Micheal opracował cały plan, jak uwolnić brata i uciec wraz z nim. Nie miał jednak możliwości stworzyć planu doskonałego, gdyż uwzględniając drogę ucieczki i inne poczynania, nie wziął pod uwagę czynnika ludzkiego. Okazuje się, że ucieczka z więzienia nie jest jedynym problemem, gdyż bohaterowie zostają wplątani w aferę, w którą zamieszani są osoby na wysokich politycznych stanowiskach. Ważnym aspektem w serialu sa również relacje miedzy wspolwiezniami, wewnętrzne porachunki i system przysług. Wskutek swoich decyzji i zaistniałych sytuacji do grupy uciekinierów dołącza pedofil, przemytnik czy też szef mafii. Bohaterowie serialu są ciekawie przedstawieni i są niewątpliwie mocną stroną serialu.

Interesującymi postaciami nie są tylko i wyłącznie więźniowie. Ciekawą postacią w serialu jest strażnik Bellick, dążący do trzymania rygoru, ale jednocześnie skłonny do przyjmowania łapówek (parę razy złapałem się podczas oglądania na tym, że trzymałem kciuki by nie odkrył zamiarów Scofield’a). Silnie zostały wykreowane również postaci kobiece, doktor Tancredi, zakochana w Michaelu czy też Veronica, adwokat Burrowsa, a przede wszystkim postać pani wiceprezydent, chodzącej po trupach do celu.

Prison-Break-1940x1107

Nie mogę powiedzieć za dużo o serialu, by recenzja nie zdradziła za dużo, a jednocześnie by nie była przegadana. Poza tym, trudno wyrażać zdanie po pierwszym sezonie z czterech. Jest to na pewno produkcja zrealizowana z pomysłem, sporo jest tu zaskakujących zwrotów akcji i nieoczekiwanych zachowań bohaterów. Skazany na śmierć to serial dostarczający rozrywki na dość wysokim poziomie. Mam nadzieję, że rozpoczęty przeze mnie kilka dni temu drugi sezon nie zawiedzie mnie tak mocno jak uprzedzają mnie internetowe opinie.

 

Jestem otwarty na dyskusję na temat serialu;)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s